آگهی های ویژه
پر بازدیدترین آگهی ها

نظر سنجی

با تبدیل شدن اروندنیاز به وبسایت سراسری موافق هستید؟

اجتماعی

بازدید شهردار تهران به همراه شهردار خرمشهر از مناطق سیل زده

بازدید شهردار تهران به همراه شهردار خرمشهر از مناطق سیل زده

کمک های اهدایی موکب های عراق از شلمچه وارد کشور شد

کمک های اهدایی موکب های عراق از شلمچه وارد کشور شد

ایمن سازی انبارهای بنادر چوئبده و اروندکنار در برابر سیل

ایمن سازی انبارهای بنادر چوئبده و اروندکنار در برابر سیل

طلوع بزرگترین جشنواره ورزشی کشور از منطقه آزاد اروند

طلوع بزرگترین جشنواره ورزشی کشور از منطقه آزاد اروند/ نشاط اجتماعی در گِرو ورزش است

آبادان بیشترین معلول نسبت به جمعیت را در کشور دارد

دبیر گروه توانمندسازی کودکان و معلولین آبادان (تکما)گفت: آبادان با 800 معلول بیشترین آمار معلولین نسبت به جمعیت خود در کشور را دارد.

به گزارش ایرنا سمیه ناصری روز یکشنبه به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین در گفت‌ و گو با خبرنگاران اظهار داشت: گروه تکما 2 هزار و 586 خانواده‌های تحت سرپرست خود دارد و برای یک هزار و 286 معلول کارآفرینی ایجاد و برای286 کارگاه‌های آموزشی برگزار کرده است.
وی افزود:گروه تکما باهدف توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر جامعه در دو بخش کودکان و معلولین تشکیل‌شده است و بخش معلولین این گروه شامل انجمن نابینایان و کم‌بینایان نور اروند ، موسسه مهر معلولین ویانا اروند و انجمن هدای ناشنوایان آبادان است.
ناصری به شناسایی سه هزار معلول در شهرستان آبادان توسط این گروه اشاره کرد و افزود: بخش معلولین گروه تکما 800 نفر را تحت پوشش خود قرار داده و به‌منظور توانمندسازی آنها فعالیتی در بخش‌های فرهنگی و هنری، آموزشی و کارآفرینی انجام داده است.
وی لزوم مناسب‌سازی محیط شهری برای معلولین را مورد تاکید قرارداد و اظهار داشت: مناسب‌سازی اماکن و فضا‌های شهری با هدف تحقق عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی جهت رفاه حال جانبازان، معلولان و سالمندان یک ضرورت است.

ناصری خواستار مشارکت خیرین برای کمک به خانواده‌های معلولین شده و گفت:خیرین می‌توانند از طریق شماره‌ حساب کمک‌های مردمی بانک تجارت به شماره 1047068300 به نام انجمن نابینایان و کم‌بینایان نور اروند و یا شماره کارت 5859837000116078 ما را در تحقق اهداف این گروه یاری کنند.
به گزارش ایرنا دبیر جشنواره فرهنگی هنری باران آذر و مدیر انجمن معلولین تکما نیز در این نشست معرفی کارها و توانمندی‌های معلولین، ایجاد فضای مناسب شاد و آشنایی مردم به معلولین را از اهداف برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری باران آذر عنوان کرد. 
جمیله طرفی افزود:در این جشنواره سرود جمعی معلولین در سینما نفت آبادان اجرا می‌شود. 
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود : از سال 1395 تاکنون یک میلیارد و 76 میلیون ریال کمک‌های خیرین به‌ منظور توانمندسازی معلولین ازجمله خرید ویلچر، عصای سفید و هزینه‌های درمانی کمک شده است.
طرفی به همکاری 30 پزشک متخصص با گروه تکما به‌ منظور ارائه خدمات درمانی به معلولین در شهرستان آبادان اشاره کرد و بیان داشت: برخی از مراکز تشخیصی از جمله آزمایشگاه ها تخفیف 30درصدی به معلولین ارائه می دهند.
مدیر انجمن گروه تکما از اجرای طرح های خود اشتغالی و توانمدسازی برای معلولین توسط گروه تکما اشاره کرد و بیان داشت: اجرای طرح سردخانه 30 تنی با پنج میلیارد ریال سرمایه گذاری، راه اندازی کارگاه روغن کشی ، اهدای 2 دستگاه جوجه کشی از اقدامات این گروه است.
12 آذرماه روز جهانی معلولان است.

 
فردا حقوق معوق کارگران فاز ۲ پالایشگاه آبادان پرداخت می شود

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از پرداخت حقوق معوقه کارگران فاز ۲ پالایشگاه خبر داد.

عامر کعبی در گفتگو با خبرنگار مهر با گفت: با پیگیری‌ها و رایزنی های انجام شده از طریق وزارت نفت، عصر امروز موفق به کسب موافقت در پرداخت حقوق این کارگران شدیم و فردا حقوق معوقه کارگران فاز ۲ پالایشگاه به آنان پرداخت می شود.

وی ابراز امیدواری کرد تا با انجام این کار مشکلات معیشتی و دیگر موارد مبتلابه این کارگران برطرف شود.

به گفته کعبی، این کارگران حدود سه ماه است که حقوق دریافت نکرده اند.

منبع: خبرکذاری مهر


برگزاری مسابقه نقاشی وکتابخوانی در خرمشهر

برگزاری مسابقه نقاشی وکتابخوانی در خرمشهر

همزمان با بیشت و ششمین دوره کتاب و کتابخوانی مسابقه نقاشی و کتابخوانی با مشارکت کتابخانه آزادی خرمشهر و کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

اروندنیاز: بدرزاده کتابدار کتابخانه آزادی در حاشیه  مسابقه کتابخوانی ،گفت: کتابخانه و کانون پرورشی به عنوان اهرم های فکری و تربیتی نقش مهمی در ایجاد خلاقیت کودکان دارند.

وی افزود: مشارکت نهادهای مختلف از جمله کانون و مدارس باید بیش از گذشته با کتابخانه ها ادامه داشته و منحصر به مقطع خاصی نباشد؛تا به این وسیله بتوان کودکان و نوجوانان را از آسیب های فضای مجازی و بازی های مخرب مصون داشت.

در پایان این مسابقه از طرف اداره کتابخانه های عمومی خرمشهر به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.

مسابقه  کتابخوانی  که با هدف معرفی کتاب و کتابخوانی برگزار شد، به همت  حسین بدرزاده کتابدار کتابخانه آزادی و  نرگس مرادی مسئول کانون پرورشی و  فکری کودکان و نوجوانان انجام شد.

در این مسابقه کتاب دوران ما قبل از تاریخ برای کودکان و نوجوانان خوانده شد و از آنان خواسته شد تا با الهام گرفتن از موضوعات مختلف کتاب، هر کدام نقاشی مورد علاقه خود را نقاشی کنند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

وجود ماهی‌های غیربومی مهاجم در خوزستان

وجود ماهی‌های غیربومی مهاجم در خوزستان

وجود ماهی‌های غیربومی مهاجم در تالاب شادگان، رودخانه کارون و تالاب هورالعظیم گزارش شده است.

به گزارش اروندنیاز؛ معاون محیط طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به مشاهده شدن گونه‌هایی از ماهی‌های مهاجم غیر بومی در تالاب‌ها و رودخانه‌های خوزستان گفت: ماهی‌های غیربومی مهاجم گونه‌هایی هستند که در گذشته در زیستگاه‌ها وجود نداشتند و خودشان را با زیستگاه‌های جدید وفق می‌دهند که این موضوع موجب آسیب رسیدن به گونه‌های بومی و زیستگاه‌ها می‌شود.

عادل مولا افزود: در استان خوزستان با گونه تیلاپیا از نوع زیلی مواجه هستیم که این ماهی‌ها ارزش اقتصادی ندارند و به زیستگاه و گونه‌های دیگر آسیب‌ می رسانند.

وی گفت: در حال حاضر در تلاش برای کنترل ماهی‌های غیربومی مهاجم در خوزستان هستیم. در این زمینه از صیادانی که مجوز صید دارند خواسته ایم در صورت صید ماهی‌های تیلاپیا آن را به رودخانه یا منابع آبی برنگردانند.

منبع:  خبرگزاری صدا و سیما

 
 


حضور شهردار خرمشهر در بین مردم

حضور شهردار خرمشهر در بین مردم 

آتشنشانان فرودگاه آبادان گواهينامه رانندگي خودروهاي ويژه آتشنشاني را دريافت کردند

آتشنشانان فرودگاه آبادان گواهينامه رانندگي خودروهاي ويژه آتشنشاني را دريافت کردند.

به گزارش اروندنیاز به نقل از وزارت راه:پس از مهرآباد، کارکنان آتش نشاني و هدايت زميني هواپيماي فرودگاه آبادان نيز موفق به کسب گواهينامه رانندگي ويژه خودروهاي آتش نشاني شدند.

احسان الواري نژاد، معاون عمليات هوانوردي فرودگاه آبادان در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اعلام اين خبر عنوان كرد: دريافت اين گواهينامه ها با همكاري پليس راهور استان خوزستان در برگزاري آزمون عملي و تئوري آيين نامه محقق شده و ويژه خودروهاي آتش نشاني جديد است كه وضعيت استقرار صندلي راننده متفاوت است.

الواري نژاد افزود: در اين خودروها صندلي راننده در وسط اتاق خودرو است و بايد راننده از مهارت ويژه اي براي كار با اين خودرو برخوردار باشد.

معاون عمليات هوانوردي فرودگاه آبادان گفت: با دريافت اين گواهينامه شاهد خدمت رساني دقيق و سريع تر آتش نشانان در زمان بحران خواهيم بود.

لیست اخبار Prev 1 2 3 4 5  ... Next 


 
 
جراحی بینی توسط دکتر صوفی زاده جراح زیبایی فوق تخصص بینی جراحی پلک با تخصص دکتر صوفی یکی از بهترین جراحان چشم . پلک با سالها تجربه جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک ر تهران و کرج لیفت ابرو معروف در ایران جراحی لیفت صورت و ابرو بهترین مدهای لیفتینگ دنیا عمل بینی گوشتی بینی هایی که گوشتی هستند و نیاز به عمل استخوانی ندارند متخصص جراحی زیبایی فوق بانی چاپ سال 1398 و 1399 با بهترین و ارزانترین سررسیدهای اروپایی سالنامه های با کیفیت. تاورکرین شرکت اهرم کو از دیگر محصولات این شرکت است. تاور های کرین این شرکت و آسانسور های کارگاهی آن از بهترین محصولات بالابری هستند. خرید هاست ویندوز و لینوکس، بهترین پلن های هاست ویندوز نمایندگی هاست ویندوز هاست ریسلری نمایندگی ویندوز سرورهای قدرتمند ایران هاست 24 تابلوروان پارسه الکترونیک تابلوی ال ای دی led تلویزیون شهری پارسه ال ای دی کیفیت برتر تلویزیون های ال ای دی شهری و همچنین تلویزیون شهری دارای ماژول های تلویزیون تمام رنگ و تک رنگ قرمز آبی سبز و زرد. بایگانی ریلی و دوار انواع جنس های فلزی و ام دی اف بایگانی ریلی پوشه های دوار و ریلی بایگانی دوار در سایت نمونه کارها را ببینید