آگهی های ویژه
پر بازدیدترین آگهی ها

نظر سنجی

با تبدیل شدن اروندنیاز به وبسایت سراسری موافق هستید؟


پربازدیدترین خبرها

    

اقتصادی
آغاز عملیات کشت پاییزه در اراضی کشاورزی خرمشهر

مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر از آغاز عملیات کشت پاییزه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اروندنیاز، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛مطرودی مدیر جهاد کشاورزی خرمشهربا اشاره به آغاز عملیات کشت پاییزه در این شهرستان گفت: عملیات کشت گندم، جو و کلزا در زمین‌های کشاورزی غرب کارون و شلمچه آغاز شد.

وی افزود: طرح محوری درقالب هفت هزار هکتار گندم و یکهزار هکتار جو، ۷۰۰ هکتار کلزا در اراضی غرب کارون و حفارشرقی در حال اجراست.

مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر بذر گندم استفاده شده برای کشت در این منطقه را از نوع چمران ۲، مهرگان و سیروان عنوان کرده و به کشاورزان توصیه کرد برای کشت گندم از بذر چمران ۲، مهرگان و سیروان استفاده کنند.

مطرودی گفت: سال زراعی گذشته ۱۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شد و امسال با توجه به آموزش‌های ترویجی کشاورزان و به کارگیری مهندسان ناظر، ارتقاء عملکرد کشت پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه افزود: به منظور حرکت در راستای کاهش واردات دانه‌های روغنی و رعایت تناوب زراعی ۷۰۰ هکتار از مزارع شهرستان خرمشهر به کشت کلزا اختصاص یافت و تاکنون ۳۵۰ هکتار در غرب کارون و حفارشرقی به زیر کشت این دانه روغنی رفته است.

مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان را ۳۰ هزار و ۳۵۰ ریال عنوان کرد و گفت: در سال گذشته ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی غرب کارون به زیر کشت کلزا رفت که با توجه به شرایط خشکسالی فقط ۳۰۰ تن از سطح ۲۵۰ هکتار برداشت شد و محصول ۱۵۰ هکتار خسارت دید.

مطرودی افزود: امسال برای نخستین بار ۱۰۰ هکتار از چغندرقند و ۱۸ هکتار کینوا در خرمشهر کشت شد.

شهرستان خرمشهر بیش از ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی قابل کشت دارد.

اخبار روز آبادان و خرمشهر را در اروندنیاز پیگیر باشید

1
بازدید: 123
ارسال به دیگران:
تاریخ خبر: 1397/08/15
شناسه خبر: 2356
لیست اخبار

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نا م خانوادگی :*  
ایمیل :
تلفن تماس :
 


 
 
جراحی بینی توسط دکتر صوفی زاده جراح زیبایی فوق تخصص بینی جراحی پلک با تخصص دکتر صوفی یکی از بهترین جراحان چشم . پلک با سالها تجربه جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک ر تهران و کرج لیفت ابرو معروف در ایران جراحی لیفت صورت و ابرو بهترین مدهای لیفتینگ دنیا عمل بینی گوشتی بینی هایی که گوشتی هستند و نیاز به عمل استخوانی ندارند متخصص جراحی زیبایی فوق بانی چاپ سال 1398 و 1399 با بهترین و ارزانترین سررسیدهای اروپایی سالنامه های با کیفیت. تاورکرین شرکت اهرم کو از دیگر محصولات این شرکت است. تاور های کرین این شرکت و آسانسور های کارگاهی آن از بهترین محصولات بالابری هستند. خرید هاست ویندوز و لینوکس، بهترین پلن های هاست ویندوز نمایندگی هاست ویندوز هاست ریسلری نمایندگی ویندوز سرورهای قدرتمند ایران هاست 24 تابلوروان پارسه الکترونیک تابلوی ال ای دی led تلویزیون شهری پارسه ال ای دی کیفیت برتر تلویزیون های ال ای دی شهری و همچنین تلویزیون شهری دارای ماژول های تلویزیون تمام رنگ و تک رنگ قرمز آبی سبز و زرد. بایگانی ریلی و دوار انواع جنس های فلزی و ام دی اف بایگانی ریلی پوشه های دوار و ریلی بایگانی دوار در سایت نمونه کارها را ببینید