آگهی های ویژه
پر بازدیدترین آگهی ها

نظر سنجی

با تبدیل شدن اروندنیاز به وبسایت سراسری موافق هستید؟

بانک مقالات
ورزش
ورزش trx یک ورزش جالب برای چربی سوزی

 ورزش trx یک ورزش جالب برای چربی سوزی ؛ ورزش trx اثر زیادی برتمامی  عضلات بدن دارد و از جمله تمرینات مربوط به بدنسازی به شمار می رود که استقامت بدنی را افزایش می دهد. این تمرینات با سیم های تی آر ایکس و یا کش های مخصوص این ورزش صورت میگیرد . معمولا در تمرینات ورزش trx بر حفظ تعادل، چربی سوزی و همچنین استقامت بدن تاکید می شود و مصرف انرژی در این تمرینات نسبت به دیگر ورزش ها در درجه بالاتری قرار دارد. اما ورزش trx ممکن است عوارضی هم به همراه داشته باشد و امکان دارد به صورت غیر منتظره حوادثی در طی تمرینات برای فرد ورزشکار به وجود آید.

 

ورزش RTX

 

امکان دارد فرد مبتدی بوده و در انجام حرکات دچار مشکلاتی از جمله پیچ خوردگی درمفاصل  شود بنابراین در صورت وجود اشتباه در انجام دادن حرکات  ممکن است آسیب هایی به بدن  ورزشکار وارد شود.

تفاوت تی آر ایکس با بدنسازی

در تمرینات بدنسازی ، به طور کلی کار بر روی ماهیچه ها و عضله سازی است و تمرکز اصلی در تمرینات بر روی تقویت عضلات و ورزیده نمودن  و حجیم کردن عضلات است و همچنین بدنسازی انتخاب آن دسته افرادیست که بیشتر خواهان عضلانی ساختن بدنشان هستند .در تمرینات ورزش تی آر ایکس، بیشترین تمرکز بر روی آمادگی جسمانی و افزایش استقامت بدنی فرد است که به میزان زیادی برای بدن چربی سوزی می کند. بزرگترین تفاوت بدنسازی و تی آر ایکس در عضله سازی و چربی سوزی آنان است. در ورزش trx  تمام عضلات بدن درگیر حرکت هستند و همه ی عضلات عملکردی محسوب می شوند.بهترین روش برای افرادی که میخواهند هم چربی سوزی و هم عضله سازی داشته باشند , ترکیب این دو ورزش میباشد.

 

 

کمترین آسیب در میان ورزش هارا این ورزش دارد  به این دلیل که این ورزش با وزن خود ورزشکار درگیر است و از وزنه های سنگین استفاده نمی شود .افزایش انرژی را در این ورزش میتوان به وضوح مشاهده کرد. تمرینات trx نیز همانند بدنسازی بر کل بدن تاثیر می گذارد. اما  تمرکز اصلی بر چربی سوزی است و برای افرادی که به دنبال وزن ایده آل هستند ، ورزش کاملا مناسبی است.

موارد مثبت و منفی ورزش trx

از جمله مزایای تمرینات تی آر ایکس  افزایش استقامت بدن وایجاد عضله سازی در اندام ها .چربی سوزی بالا در جلسات تمرین و سریع رسیدن به وزن ایده آل افراد. آسیب دیدگی کمتر نسبت به بقیه ورزش ها. بالا بردن قدرت بدنی و آمادگی برای ورزش های دیگر .تنظیم ضربان قلب و افزایش استقامت قلبی تنفسی. فرم دهی ویا همان کات کردن بدن از جمله آثار این ورزش به شمار میرود.

از جمله معایب این ورزش  این است که تمرینات می تواند معایبی هم داشته باشد که در صورت عدم توجه لازم و اشتباه در انجام حرکات ممکن است برای فرد خطرات و آسیب هایی به همراه داشته باشد و هدف از تمرین را برای ورزشکار عملی نسازد .

کارشناسان معتقدند که این ورزش برای افرادی مبتدی و یا کم توان ، مناسب نیست به جای این ورزش باید از ورزش های سبک تر بهره گیرند.

 

 

برگرفته شده از :

Mag.Arvandniaz.com

0
بازدید: 277
ارسال به دیگران:
تاریخ ایجاد: 1397/08/28
شناسه مقاله: 759
لیست مقالات
امتیاز بدهید
امتیاز گرفته شده 4.7 از 5 توسط 100بازدیدکننده


 
 
جراحی بینی توسط دکتر صوفی زاده جراح زیبایی فوق تخصص بینی جراحی پلک با تخصص دکتر صوفی یکی از بهترین جراحان چشم . پلک با سالها تجربه جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک ر تهران و کرج لیفت ابرو معروف در ایران جراحی لیفت صورت و ابرو بهترین مدهای لیفتینگ دنیا عمل بینی گوشتی بینی هایی که گوشتی هستند و نیاز به عمل استخوانی ندارند متخصص جراحی زیبایی فوق بانی چاپ سال 1398 و 1399 با بهترین و ارزانترین سررسیدهای اروپایی سالنامه های با کیفیت. تاورکرین شرکت اهرم کو از دیگر محصولات این شرکت است. تاور های کرین این شرکت و آسانسور های کارگاهی آن از بهترین محصولات بالابری هستند. خرید هاست ویندوز و لینوکس، بهترین پلن های هاست ویندوز نمایندگی هاست ویندوز هاست ریسلری نمایندگی ویندوز سرورهای قدرتمند ایران هاست 24 تابلوروان پارسه الکترونیک تابلوی ال ای دی led تلویزیون شهری پارسه ال ای دی کیفیت برتر تلویزیون های ال ای دی شهری و همچنین تلویزیون شهری دارای ماژول های تلویزیون تمام رنگ و تک رنگ قرمز آبی سبز و زرد. بایگانی ریلی و دوار انواع جنس های فلزی و ام دی اف بایگانی ریلی پوشه های دوار و ریلی بایگانی دوار در سایت نمونه کارها را ببینید